Ontex Hakkında;

Teknik bilgi birikimi ve tecrübesiyle önemli hijyenik ürün üreticilerinden biri olan Ontex, 1979 yılında Belçika'da kurulmuştur. Hijyenik ürünler konusunda uzmanlaşan ve bu doğrultuda büyüyen Ontex’in, dünya çapında toplam 20 üretim tesisi ve 28 satış ofisi bulunmaktadır. Ontex ürünleri dünyada 110’dan fazla ülkede yer almaktadır.

Canped Hakkında;

1998 yılında, Türkiye’nin ilk hasta bezi markası olarak kurulan Canped, aynı zamanda Türkiye’nin en çok tercih edilen hasta bezi markasıdır. Gelişen hasta bezi pazarının lideri olarak, en fazla ürün çeşitliliğine de sahiptir.  

Ağırlıklı olarak yatalak hastalar tarafından tercih edilen belbantlı ürünler ve yatak örtülerine ek olarak, 2007’de Türkiye pazarına, hasta yetişkinlerin hayatını kolaylaştıran emici külot ve mesane pedi ürünlerini de getirmiştir.

Hastaların konforunu artırma hedefiyle 2012 yılı itibariyle, ürünlerini tekstil yüzeyli olarak üretmeye başlayan Canped; Nielsen ve IMS gibi önde gelen bağımsız araştırma kuruluşları tarafından sunulan saha raporlarında en yüksek pazar payına sahip olan markadır. Bağımsız araştırma şirketleri tarafından yapılan bu araştırmalarda, performans memnuniyeti ve tavsiye edilme kriterlerinde de birinci sırada yer aldığını kanıtlamıştır.

Engelli ya da idrar kontrolü olmayan çocuklara yönelik x-small’dan yetişkin bedeni x-large’a kadar uzanan geniş bir beden aralığına hitap eden ürünlere sahiptir. 

Yaygın bir dağıtım ağına sahip olan Canped marka hasta bezleri; eczaneler, süpermarketler, medikal perakende ve internet satış noktaları olmak üzere birçok satış kanalı aracılığıyla tüketicilerle buluşmaktadır.